Twoje Miasto

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2009-10-10 15:30:06

$FIFU$

Administrator

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 22
Punktów :   

Instrukcja

Witam w grze Twoje Miasto!

Tutaj dowiesz się wszystkiego o grze. (Ewentualne problemy proszę pisać tutaj.)

1.O co tu chodzi?
W tej grze chodzi o to, aby zdobyć jak najwięcej pieniędzy i nie doprowadzić do upadku twojego miasta. Jeżeli posiadasz bardzo dużo pieniędzy, możesz kupować inne miasta. Na początek dostajesz 1 000 000$. Za tę sumę musisz kupić miasto. Oczywiście z 1 000 000$ nie kupisz dużego miasta. (Polskie miasta można kupić tu http://www.miasto.pun.pl/viewtopic.php?id=2)

Uwaga! Kupować można tylko gdy masz sygnaturkę! Patrz punkt 4

2.Jakie rangi obowiązują w tej grze?

Początkujący Biznesmen - 1 miasto
Młody Biznesmen - 2 miasta
Doświadczony Biznesmen - 4 miasta w tym jedno zagraniczne
Super Biznesmen - 8 miast i 4 zagraniczne
Moderator - Zaufanie głównego admina, 10+, 5 miast zagranicznych
Administrator - Zaufanie wszystkich administratorów i moderatorów, 45+

Uwaga! Miasta z zagranicy nie mogą kupować Początkujący Biznesmeni!

3. Jak kupić miasto?
W bardzo prosty sposób. Wystarczy napisać w (Patrz punkt 1 link) szybkiej odpowiedzi. (dół tej http://www.miasto.pun.pl/viewtopic.php?id=2 strony)

4.Skąd mam wsiąść sygnaturkę?
Poproś Administratora, albo moderatora strony, żeby ci zrobił. Lecz wszystkiego admin lub mod nie będą za ciebie robić. No więc tak, na górze strony (dokładniej pod obrazkiem na górze) musisz mieć panel główny (czyli: Index  lista użytkowników itp.) znajdziesz tam profil, klikasz na niego i pojawia ci się twój profil. Teraz musisz znaleźć tabelkę po lewej stronie i tam znajdziesz sygnaturka/avatar, klikasz na to i pojawia ci się coś takiego:
http://i36.tinypic.com/a1k0ih.png
(Jeżeli poprosisz moda, albo admina o zrobienia sygnaturki to to okienko będziesz miał uzupełnione)
W tym okienku powinno się znaleźć to:

Suma pieniędzy na twoim koncie:
(suma pieniędzy)
Miasto:
(nazwa miasta które kupiłeś)
Udziały miasta:
100% (nazwa miasta)
Dochody miasta:
(suma pieniędzy) (miasto)
Wydatki miasta:
(suma pieniędzy) (miasto)
Łączne dochody miasta: (dochody-wydatki=łączne dochody miasta)
(suma pieniędzy)

Budynki w mieście:
(nazwa budynków) (miasto)

5.Dlaczego kupiłem miasto i nic nie zarabiam?
Ponieważ, miasto samo z siebie nie będzie zarabiało. Miasto zacznie zarabiać, gdy coś na nim wybudujesz. (zobacz >>> http://www.miasto.pun.pl/viewforum.php?id=8 )

6.Jak mogę budować budynki?
W forum Miasta polski (lub Miasta zagraniczne) znajduje się sub-forum o nazwie Historia pracy miast. W tym sub-forum, znajdują się Historia pracy każdego polskiego miasta. Gdy znajdziesz swoje miasto otwierasz ten wątek, i tam piszesz raport. Czyli coś takiego:

(Dzisiejsza data)

(Tutaj umieszczasz info co dziś zrobiłeś. Czyli np.)
Budowa Fabryki samochodowej
Budowa Sklepu

(Dzisiejsze wydatki+budynki zbudowane+podatki)
(Dzisiejsze dochody miasta. Za budynki
(Dochody ogółem: suma pieniędzy)
(Suma pieniędzy na koncie Po odjęciu dochodów ogólnych
(Do dochodów ogółem dolicz 20% podatku)

Czasami wydatki mogą być większe od dochodów, więc w dochodach ogólnych piszemy np. -40 000$( to jest losowa suma, dochody ogólne mogą być większe na minus), a suma pieniędzy daje nam ile nam jeszcze zostało na koncie.
Po zrobieniu raportu trzeba, trzeba wpisać zmiany, które zapisaliśmy w raporcie. Jeżeli raportu zapomnisz zapisać, na następny raport dostajesz 2% więcej podatku i tak w kółko, aż dostaniesz 100% podatku, i jeżeli nie zapłacisz go za tydzień (od dostania 100% podatku) miasto zostanie ci odebrane.

7. Jak zdobywać +
Wpłacając pieniądze na akcje. Akcje polegają na tym, że jeżeli jakiś gracz stracił miasto, pisze wątek w Akcjach (http://www.miasto.pun.pl/viewforum.php?id=11) np. proszę o 1 000 000$, i piszesz tam post ile wpłacasz pieniędzy.

8.Co mam zrobić jeżeli nie mogę, napisać raportu?
Tam gdzie pisze się raporty wpisz, od jakiego dnia do jakiego dnia idziesz na urlop. W tym czasie podatek nie będzie ci wzrastał, ani miasto nie zarabia.

9. Jak więcej zarabiać?
Gdy wybudujesz sklep w mieście dostajesz  5% więcej w dochodach miasta (w sygnaturce).
Gdy wybudujesz blok mieszkalny dostajesz 8% więcej w dochodach miasta (w sygnaturce).
Gdy wybudujesz w mieście szkołę dostajesz 10% więcej w dochodach miasta (w sygnaturce).
Gdy wybudujesz w mieście biurowiec dostajesz 12% więcej w dochodach miasta (w sygnaturce).
Gdy wybudujesz sklep, blok mieszkalny, szkołę i biurowiec dostajesz 20% więcej w dochodach miasta(w sygnaturce).

Uwaga! Jeżeli kupisz np. sklep i biurowiec nie dodajesz sobie 12%+8%. Możesz wybrać tylko jedną z tych opcji.


Suma pieniędzy na twoim koncie:
14 500$
Miasto:
Poznań
Udziały miasta:
100% Poznań
Dochody miasta:
34 000$ Poznań

Budynki w mieście:
Duży sklep x4 (62x)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kfgw.pun.pl www.witcher.pun.pl www.ave-satan.pun.pl www.poekomny.pun.pl www.otshamachi.pun.pl